Zavřít

V zajetí Maserati

Akce probíhá
07. 09. - 27. 09. 2017

Italská automobilová značka Maserati dnešním dnem ovládla pražský obchodní dům Arkády Pankrác,. Expozice nese název "V zajetí Maserati" a návštěvníci se mohou těšit na zajímavou cestu historií automobilky. K vidění budou jak historické modely značky Maserati, tak vozy současné produkce. Představí se například mistrovské dílo Maserati 3500 GT nebo supersportovní Maserati MC 12. Chybět nebudou vozy řady Ghibli či Khamsin.

Oficiální dealer vozů Maserati Scuderia Praha představí v rámci výstavy současné i historické vozy. Fanoušci automobilů se znakem mytického Neptunova trojzubce se tak kromě zmíněného 3500 GT mohou těšit třeba na model Maserati Merak, vyráběný v letech 1972 až 1983. Součástí výstavy budou také modely Indy a dvoumístný Maserati Mistral, oba ze sedmdesátých let.
Jestli by se některý z automobilů dal označit za synonymum sportovního vozu, pak je to bezesporu Maserati MC 12. Po silnicích se jich na celém světě prohání pouze 50 a cena jednoho vozu je doslova astronomická. Jeden z těchto nádherných automobilů ale bude až do 27. září zaparkován právě na Arkádách. A společnost mu bude dělat celá řada dalších skvělých modelů značky Maserati.


Speciální program
V sobotu 16. září se od 13 do 15 hodin budou před OC Arkády Pankrác sjíždět majitelé vozů Maserati, kteří po úvodním programu před obchodním centrem vyrazí na společnou projížďku do historického centra Prahy. Vozy v rámci spanilé jízdy dorazí až na Václavské náměstí, odkud pak zamíří zpět na Arkády Pankrác.

Vstup na výstavu je zdarma.

TOPlist