Please select a page template in page properties.

Ducati: italská motocyklová ikona

  1. Domů
  2. Novinky a Události
  3. Ducati: italská motocyklová ikona

Akce

Ducati: italská motocyklová ikona

Arkády Pankrác
do 1. 3. 2024

Na tři desítky motocyklů slavné značky Ducati zdobí od pondělí 12. února pražské obchodní centrum Arkády Pankrác.

Je to poprvé, kdy veřejnost může zhlédnout unikátní putovní výstavu, která představuje jak historii, tak současnost motocyklového fenoménu z Itálie. K vidění je legendární model Ducati Cucciolo z roku 1949, kterým celá produkce značky začala, ale také aktuální modely letošní sezony.

Výstava probíhá pod záštitou importéra Ducati pro Českou republiku a potrvá až do 1. března.

Součástí výstavy je navíc i doprovodný program, kdy si návštěvníci mohou otestovat závodní Ducati za asistence bývalého jezdce MotoGP Lukáše Peška nebo soutěžit o hodnotné ceny.

O VÝSTAVĚ

Organizátoři expozice si pro návštěvníky připravili několik opravdových unikátů. Pro milovníky historie budou určitě největším lákadlem modely z ranných let výroby motocyklů Ducati.

Kořeny značky sahají až do roku 1926, kdy vznikla doslova jako rodinná firma založená Antoniem Cavalierim Ducatim a jeho třemi syny Adrianem, Brunem a Marcellem. V té době se ale rodina ještě nevěnovala výrobě motorek, nýbrž kondenzátorů, elektronek a dalších součástek pro výrobu rozhlasových přístrojů. Čas motocyklů přišel až po konci druhé světové války. První motorkou Ducati vyráběnou v Bologni byla Ducati Cucciolo. A právě tento model z roku 1949 budou moct návštěvníci výstavy v OC Arkády Pankrác  

Mezi “historické kousky” probíhající expozice patří také modely Ducati 98 TS (rok výroby 1958), Ducati 125 Sport (rok výroby 1961), ikonický model Ducati Scrambler 350 (rok výroby 1973) a několik dalších.

Nejen pro znalce motocyklů budou lákadlem také další motocykly se slavnou minulostí, jako jsou závodní Imola, Darmah či Hailwood. Opravdovou třešničkou na dortu pak budou závodní speciály 999r, V4S několikanásobných mistrů Troye Baylisse a Jorge Lorenza nebo V4R továrních jezdců Ducati Francesca Bagnaii či Alvara Bautisty. Tyto modely na výstavu zapůjčil Martin Klein, jeden z největších sběratelů Ducati na světě vůbec.