RETRO PRAGUE HISTORIC RALLY

  1. Domů
  2. Novinky a Události
  3. RETRO PRAGUE HISTORIC RALLY

Akce

RETRO PRAGUE HISTORIC RALLY

Arkády Pankrác
11.-14.7.2019

RETRO PRAGUE HISTORIC RALLY

 

ve dnech 11.-14.7. probíhá závod desítky veteránů v dálkové orientační jízdě a  v neděli 14.7.2019 budou v Praze před obchodním centrem Arkády Pankrác projíždět cílovou bránou. Předpokládaný dojezd prvních vozů do cíle je kolem 17 hod. a vy můžete být svědky, jak plejáda automobilů z předválečného období zvládla náročnou trať Tatry – Praha.

K vidění budou skvosty vyrobené v letech 1922 – 1984, předvedou se značky jako Bugatti, Rolls Royce, Bentley, Mercedes, Jaguar, Ferrari a zastoupeny budou také české značky jako Praga, Škoda či poválečná Tatra.

 

Z Prahy vyjedou desítky veteránů na dálkovou orientační jízdu 

PRAHA - Světové značky, desítky veteránů a stovky ujetých kilometrů. Retro Prague Historic Rally letos pořádá jubilejní 20. ročník jízdy historických automobilů na Slovensko. Většinu veteránů odveze do slovenského Popradu vlak, cesta zpět už bude ale po silnici.

 

Akce se koná v termínu od 11.7. - 14.7.2019. Cesty na Slovensko se letos účastní 60 historických aut, která byla vyrobena v letech 1922 až 1984. Lidé budou mít možnost vidět značky aut Bugatti, Rolls Royce, Bentley, Mercedes, Jaguar nebo Ferrari, ale i vozy české předválečné provenience Praga či Škoda a poválečná Tatra.

Akce se zúčastní plejáda opravdu zajímavých automobilů z předválečného období, které vyhrávaly velké závody jako 1000 mil československých, 24 hodin Le Mans, Targa Florio, přes zajímavé meziválečné vozy až například po růžový Cadillac, v jakém jezdil Elvis Presley nebo Fantomasův Citroen….

Start Retro Prague Historic Rally bude 11. července před 18.hodinou v centru Prahy na rampě Národního muzea, kde budou historická vozidla slavnostně odstartována a po krátkém prologu přes Václavské náměstí  budou na Hlavním nádraží nakládána na vlak, který auta i posádky  odveze do Popradu. Ze Slovenska se veteráni poté vrátí po vlastní ose do Prahy. Cesta zpět povede například přes Tatranskou Lomnici, Štrbské pleso, Malou Fatru, Žilinu, Zlín, Kroměříž, Boskovice, Poličku a Poděbrady. Během cesty projedou posádky přibližně 100 obcí a měst a v některých budou stavět na průjezdních kontrolách,  kde si je diváci budou moci prohlédnout. 

V cíli se objeví vozidla v neděli 14.7. kolem 17.hodiny na náměstí před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Příjezd

Trasa