Výstava a soutěž pro návštěvníky centra.

  1. Domů
  2. Novinky a Události
  3. Výstava a soutěž pro návštěvníky centra.

Akce

Výstava a soutěž pro návštěvníky centra.

Arkády Pankrác
6.3. - 26.3. 2023

Historické vozy Laurin & Klement i auto, ve kterém jezdil papež. Obchodní centrum Arkády Pankrác hostí výstavu Škoda: česká automobilová legenda přijíždí!

 

V pondělí 6. března odstartuje v obchodním centru Arkády Pankrác výstava historických automobilů a motocyklů značky ŠKODA. Přehlídka několika desítek modelů z historie slavné tuzemské automobilky bude k vidění až do 26. března. Dechberoucí laurinky s více než stoletou historií, motocykly či jízdní kolo, ale také závodní speciály ze světa motorsportu upoutají pozornost všech návštěvníků, které doplní bohatý doprovodný program. 

 

Na co se mohou návštěvníci centra Arkády Pankrác mezi 6. a 26. březnem těšit? K vidění bude několik desítek vozů a motocyklů, a to jak ze sbírky historických vozidel rodiny Samohýlů ve Zlíně v čele s modely Voiturette A z roku 1905 nebo laurinkou hraběte Kolowrata z roku 1907, tak na automobily ze Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi. 

 

“Když jsem byl osloven spolupracovat na této akci, tak jsem neváhal a hned se do toho pustil a začal sestavovat seznamy aut a motocyklů, které na výstavy zapůjčíme. Věřte mi, že vybrat téměř ze sta nasbíraných exponátů ŠKODA - Laurin & Klement, bylo horší, než ke každému autu napsat jeho příběh. Vyzdvihnul bych určitě model L&K G z roku 1909, kterým můj otec Alois podnikl společně s Eliškou Junkovou jízdu na 60. výročí závodu Targa Florio či spanilou jízdu ke 100. výročí Monte Carla. Vystavu v Arkádách si určitě nenechte ujít a věřím, že se i osobně potkáme, protože budu pravidelně chodit kontrolovat svá auta.”, dodává sběratel Ladislav Samohýl. 

Soutěže o ceny, závodní simulátor či dobový ateliér

Vyznáte se v historických Škodovkách? pokud ano, tak jistě oceníte kvíz o hodnotné ceny, kterého se mohou zúčastnit všichni návštěvníci. A 5 nejlepších účastníků odměníme hodnotnými cenami od partnerů akce. Nebo si chcete zazávodit ve skutečném simulátoru závodního speciálu?? Tak i Vy se můžete těšit poslední víkend akce a i zde budou nejlepší soutěžící oceněni hodnotnými cenami. A nebo se chcete vyfotit v dobových kostýmech s historickými auty?? Tak pro Vás jsme připravili dobový ateliér, ze kterého si odnesete ihned své foto. Na tento ateliér se můžete těšit v sobotu 18. března.

Podmínky spotřebitelské soutěže zde.

Podnímky vědomostního kvízu zde.